KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14418301
nr 1441 8301
Harry Henriksson
(1907-1981), Finland
Oljemålning, Motiv från Åbo. Signerad, daterad -45, Åbo. Olja på duk, 60x70cm, yttermått inklusive ram: 78x87cm
Harry Henriksson, finländsk bildkonstnär född 1907 i Åbo i Finland, död i Helsingfors 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:38:41
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Harry Henriksson
Läs mer om Harry Henriksson